Zahájení předprodeje - Václav Neckář 9.1.2018 v Hronově

přidáno: 5. 10. 2017 0:34, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 5. 10. 2017 0:40 ]

Václav Neckář a skupina Bacily vystoupí 9.1.2018 v Hronově    

Václav Neckář a jeho skupina Bacily vystoupí 9. ledna 2018 v sále Josefa Čapka v Hronově. Vystoupení se zúčastní i sbor ZUŠ Hronov. 

Předprodej vstupenek se provádí v informačních centrech v Hronově a v Červeném Kostelci.
V rámci předprodeje vstupenek na tuto hronovskou akci máme v IC Červený Kostelec k dispozici pro prodej omezený počet vstupenek do vybraných řad v sále J. Čapka v Hronově. V rámci objednávky on-line uvádějte pouze počet kusů vstupenek, následně vás budeme kontaktovat (emailem, telefonem) a navrhneme nejblíže možné lístky k prodeji v rámci vaší objednávky. Děkujeme za pochopení.

Objednávka vstupenek

Vstupné 390 Kč
Kontakt na pořadatele: 731 579 373, m.lokvenc@centrum.cz

Nové představení - Dívčí válka

přidáno: 22. 9. 2017 1:56, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 22. 9. 2017 1:56 ]

Dívčí válka s F.R.Čechem zavítá do Červeného Kostelce 22.11.2017

Dívčí válka je nejúspěšnější a nejhranější ze všech divadelních her v České republice. Jeho atraktivnost se skrývá především v lehkosti žánru, nadsázce, využitých tématech a také v hereckém obsazení. Autor sám o této komedii říká: „Dívčí válku jsem psal – tak říkajíc – českému národu „na míru“, jde především o jemu blízký styl humoru a oblasti, kterých se dotýká ( erotika, politika ). Navíc jde o odpočinkový žánr, v jehož rámci přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen, kterými naše zubožená vlast disponuje. Já vždy s trochou nadsázky říkám – tak bůh vynahrazuje svým milým Čechům neúspěchy v tržní ekonomice.

A kdy se hraje Dívčí válka s F. R. Čechem? 
středa 22. 11. 2017 od 19:00 v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci
on-line rezervace vstupenek

O úspěchu Dívčí války svědčí naplněné sály po celé naší republice“.
PŘIJĎTE SE PODÍVAT NA VYNIKAJÍCÍ KOMEDII S NOVÝM HERECKÝM OBSAZENÍM
Hrají: Sandra Pogodová, F.R.Čech, Mojmír Maděrič, Jiří Štědroň, Miluše Bittnerová, Roman Skamene, Petr Jablonský, Petr Martinák, Evžen Hájek, Tereza Šefrnová.
Délka akce: 120 minut
Předprodej vstupenek v IC Červený Kostelec, na webu www.123vstupenky.cz a www.mksck.cz a dále pak v dalších IC v regionu

Nové programy pro děti v předprodeji

přidáno: 22. 9. 2017 0:57, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 22. 9. 2017 0:57 ]

Máme pro vás nové programy pro děti v Červeném Kostelci

Hrátky s Tomem - úterý 3. 10. 2017 od 9:00 hodin 
Představení je pořádáno pro MŠ v Červeném Kostelci, v prodeji je omezený počet míst za cenu 45 Kč. on-line rezervace vstupenek

Pohádka o třech doktorech - středa 1. listopadu 2017 od 18:00 
Pohádka o tom, že se musí tři slovutní světoví doktoři sejít v jednom malém českém království, aby se ukázalo, co už je dávno léty prověřeno a to, že láska dokáže vyléčit nemocnou duši a tělo… Vstupenky v ceně 50 Kč. Děti do 3 let zdarma (volná vstupenka). on-line rezervace vstupenek

UPOZORNĚNÍ NA ZMĚNU PŘEDSTAVENÍ

Místo Podivuhodného cirkusu uvidíme novou pohádku Medová královna - neděle 12. listopadu

12. listopadu se naši nejmenší mohli těšit na pohádku Podivuhodný cirkus Dr. Tarzana. Namísto této pohádky se můžeme těšit na novou pohádku Medová královna. Vyšli jsme tak vstříc žádosti královehradeckého divadla Drak, děkujeme za pochopení. A o čem je nová pohádka? Dědeček včelař pošle svou malou vnučku do úlu pro med. To ale není tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Na cestě k sladkému pokladu je třeba překonat řadu překážek, naučit se pokoře a trpělivosti. Předprodej vstupenek v ceně 80 Kč / 50 Kč. on-line rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek v IC Červený Kostelec, na www.123vstupenky.cz a na www.mksck.cz a dále v dalších IC v regionu

Nové představení "Bosé nohy v parku" v předprodeji

přidáno: 11. 9. 2017 5:52, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 12. 9. 2017 2:49 ]

Červenokostelecký DS NA TAHU přináší novou divadelní komedii - přijďte se podívat na "Bosé nohy v parku"....

Bosé nohy v parku - 21. 10. 2017 a 29. 10. 2017
Nová hra domácího DS NA TAHU Komedie o tom, jak důležité je procházet se bosýma nohama v parku, když chceme s tím druhým projít celým životem.


Komedie o tom, jak důležité je procházet se bosýma nohama v parku, když chceme s tím druhým projít celým životem. Mladí novomanželé se po líbánkách vydávají na dlouhou trať každodenní manželské rutiny. Musí přežít první společnou noc v nezařízeném bytě, kde není ani postel a kam zatéká a fičí. Poté se setkají s podivínským sousedem a čeká je i společný večer s matkou. Po nedorozuměních a neshodách, ovlivněných i rozdílností povah, nakonec řeší, jak vůbec přežít vztah a život ve dvou...

Délka akce: 120 minut
Datum lokální premiéry: 21. říjen 2017
Vstupné: 120 Kč / 110 Kč / 100 Kč
Předprodej vstupenek v IC Červený Kostelec, na www.123vstupenky.cz a na www.mksck.cz a v dalších IC v regionu

Nové představení - Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

přidáno: 9. 8. 2017 1:15, autor: Infocentrum Červený Kostelec

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers se představí 17.10.2017 v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers - 17. 10. 2017
Ondřej Havelka a jeho Melody Makers se zabývají autentickou interpretací populární hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým. Pestrý repertoir zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra, sweet and hot, od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big-bandů.

Akce je součástí veřejné sbírky oznámené Krajskému úřadu v Hradci Králové pod č. j. 3344/VZ/2015-9 100% ze vstupného bude použito na projekt Hospice Anežky České.

Vstupenky v předprodeji v IC Ćervený Kostelec, na www.123vstupenky.cz a www.mksck.cz a dalších předprodejích v rámci IC v regionu

Změna představení - nové představení "Iluzionisté"

přidáno: 9. 8. 2017 1:10, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 9. 8. 2017 1:16 ]


Informujeme o změně představení - původně plánované přestavení Plejtvák bude nahrazeno představením Iluzionisté se Stanislavem Zindulkou v hlavní roli - představení se odehraje 30.9.2017 v Červeném Kostelci

Iluzionisté - 30. 9. 2017
Stárnoucí herec, který se chystá na ne zcela dobrovolný definitivní odchod z divadelních prken, ambiciózní autorka divadelní hry a pragmatický lékař. Na tomto půdorysu se odehrává komedie se špetkou hořkých tónů, která se zabývá nejen osudy postav, ale také tématem divadelní iluze jako domluvené hry mezi herci a diváky. Sledujeme skutečný příběh nebo jeho divadelní obraz? Je byt herce bytem, nebo magickým prostorem jeviště? V hlavní roli Stanislav Zindulka.

Pozor, toto představení je zařazeno do divadelního předplatného místo původně plánované inscenace Plejtvák, stále jsou však k dispozici volné lístky. 

Vstupenky v předprodeji v IC Ćervený Kostelec, na www.123vstupenky.cz a www.mksck.cz a dalších předprodejích v rámci IC v regionu

63. MFF Červený Kostelec

přidáno: 27. 6. 2017 9:55, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 27. 6. 2017 9:55 ]

Připravujeme pro vás již 63. Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec (16.8.-20.8.2017) - informace

63. Mezinárodní folklorní festival roztančí Červený Kostelec  (16. – 20. srpna 2017)

63. ročník Mezinárodního folklorního festivalu se nezadržitelně blíží. 16. – 20. srpna můžeme v Červeném Kostelci opět přivítat folklorní špičku z celého světa a dosyta si užít krásného folklóru a tance. Festivalové brány se otevřou slavnostním zahájením, které proběhne tradičně ve středu 16. srpna od 18:00. Na pódiu se představí zástupci folklorních souborů, vzácní hosté a také domácí Červenokostelecká Cimbálovka. Vrcholem večera bude koncert fenomenální a legendární ostravské hudební skupiny Buty. Těšit se můžeme i na unikátní projekt obou kapel, při kterém zahrají společně dvě vybrané skladby. Tato událost se zřejmě již nikdy na jiném pódiu opakovat nebude.

První rozmanitá taneční přehlídka proběhne ve čtvrtek 17. srpna od 18:00. Od 19:00 se diváci můžou těšit na f
olklorní muzikál ,, Hajdalácký folklorníček“ v podání známého pražského souboru Rosénka, který se odehraje v Divadle J. K. Tyla. Čtvrteční program bude tedy probíhat souběžně v přírodním areálu i v Divadle J. K. Tyla.

V pátek 18. srpna se můžeme od ranních hodin těšit na řemeslný jarmark a dílny. V odpoledních hodinách červenokostelecké obyvatele překvapí taneční vystoupení v ulicích města a večerní program obohatí zahraniční soubory. Od 21:00 se můžeme těšit na další festivalové vyvrcholení. Pozvání přijal oblíbený VUS Ondráš, který k nám přiveze nádherné celovečerní představení s názvem ,,Příběh zbojníka“. Reprezentační tanečně-hudební pořad celého souboru zaměřený na divadelní příběh inspirovaný lidovými tradicemi, písněmi a tanci. Ucelený příběh je rozdělen do šesti obrazů odvíjejících osud ústřední postavy zbojníka.

Sobotu 19. srpna odstartujeme opět řemeslným jarmarkem, na který od 10:00 naváže mše svatá. Od 14:30 nás čeká pestrý program v přírodním areálu u Divadla J. K. Tyla, který vyvrcholí večerním galapředstavením.

Řemeslný jarmark a dílny zahájí i neděli 20. srpna. Poslední festivalový den nás čeká průvod ulicemi Červeného Kostelce a od 12:00 program v přírodním areálu.

Návštěvníkům festivalu se představí celkem 4 tuzemské a cca 11 zahraničních souborů. Těšit se můžete na soubor z Mexika, který k nám přiveze pravý 
mexický temperament. Exotickou kulturu a tradice nám převezou soubory z Taiwanu, Indie a Kapverdských ostrovů. Na červenokosteleckých prknech dále vystoupí soubory z Gruzie, Makedonie, Litvy a Kapverdských ostrovů. V přírodním areálu po letech vystoupí také vlajkonoši z Itálie. Sousední Slovensko budou reprezentovat soubory z Žiliny, Popradu, Michalovce a Českou republiku zastoupí NS Břeclavan, pražská Rosénka, VUS Ondráš a domácí Hadářek. 
Opět nezapomínáme ani na naše nejmenší. Společně s řemeslníky a trhovci přijede opět krásný, ručně poháněný dřevěný kolotoč a lukostřelba. V pátek a v sobotu se naše děti mohou zdarma vydovádět i v lanovém parku.

Závěrem nám dovolte, abychom vám popřáli nádhernou podívanou a spoustu zajímavých kulturních zážitků. 
Tomáš Šimek a Petr Mědílek

Program 63. Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci
Středa 16. 8. 2017 
Vstupné: 170 / 85 Kč (při nákupu do 31. 7. pouze 150 / 75 Kč v IC Červený Kostelec) 

Čtvrtek 17. 8. 2017 
18:00 - Folklorní svět u nás
19:00 - Hajdalácký folklorníček – skvělý folklorní muzikál v podání souboru Rosénka v Divadle J. K. Tyla (souběžně s programem v přírodním areálu)
22:00 - Tančí celý svět
Vstupné 100 / 50 Kč + prvních 500
 návštěvníků nápoj Primátor zdarma (prodej v místě akce)
Vstupné na Hajdalácký folklorníček 150 / 75 Kč. Na tento muzikál se nevztahuje permanentka. Vstupenky jsou v předprodeji v IC Červený Kostelec nebo online na www.123vstupenky.cz a www.mksck.cz.

Pátek 18. 8. 2017 
10:00 - Řemeslný jarmark a dílny
14:30 - Zpíváme a hrajeme ve městě
18:00 - Festival je v polovině
21:00 - Příběh zbojníka - VUS Ondráš (Reprezentační tanečně-hudební pořad celého souboru zaměřený na divadelní příběh inspirovaný lidovými tradicemi, písněmi a tanci.)
Vstupné 120 / 60 Kč (prodej v místě akce)

Sobota 19. 8. 2017 
10:00 - Řemeslný jarmark a dílny
10:00 - Mše svatá
14:30 - Volba o nejoblíbenější soubor
18:00 - Dětské okénko se soubory Hadářek a Rosénka
20:00 – Galapředstavení
Vstupné 100 Kč (prodej v místě akce)

Neděle 21. 8. 2017 
10:00 - Řemeslný jarmark a dílny
10:00 - Průvod ulicemi města
12:00 - Muzikanti hrajte
13:00 - Loučení s festivalem
Vstupné 80 / 40 Kč (prodej v místě akce)

Snížené vstupné platí pro děti do výšky 150 cm. 
Děti do 100 cm mají vstupné ZDARMA.
Držitelé průkazu ZTP platí snížené vstupné.

Více informací naleznete na www.folklorck.cz. Změna programu vyhrazena.

Permanentky na 63. Mezinárodní folklorní festival 

Letos jsme pro Vás připravili dva druhy permanentek. První permanentka v ceně 420 Kč platí na vstup do areálu na všechny festivalové dny včetně slavnostního zahájení a koncertu skupiny Buty i Kostelecké cimbálovky. Druhá permanentka v ceně 290 Kč opravňuje ke vstupu do areálu festivalu pouze od čtvrtka do neděle. Neplatí tedy na slavnostní zahájení a uvedené koncerty. Oproti nákupu jednotlivých vstupenek máte tak možnost ušetřit až 150 Kč. Permanentky neplatí pouze na čtvrteční program v Divadle J. K. Tyla, kde pro Vás chystáme vynikající folklorní muzikál, který letos obstará skvělý soubor Rosénka, který má domovskou scénu v pražském Dejvickém divadle.
Permanentky můžete zakoupit od 1. června v Informačním centru v Červeném Kostelci nebo na www.123vstupenky.cz. 

Hajdalácký folklorníček– folklorní muzikál

Čtvrtek 17. 8. od 19:00 – Divadlo J. K. Tyla
Pražský soubor Rosénka nemusíme dlouze představovat. Tento soubor zpracovává již víc jak třicet let folklor některých jihomoravských regionů, protože jeho zakladatelka pocházela z Uherského Hradiště. Soubor má domovskou scénu na věhlasných prknech Dejvického divadla. 
V Divadle J. K. Tyla nám ve svém čtvrtečním celovečerním programu dokáží, že lidovým tancem se dají také vyprávět příběhy a že humor je všudypřítomný. Ve svém folklorníčku předvedou pásma z Uherskohradišťska, Uherskobrodska a Moravských Kopanic. Režie, choreografie a moderování: Zuzana Cílová.
Folklorní muzikál probíhá souběžně s programem v přírodním areálu. Vstupné ve výši 150 / 75 Kč je v předprodeji od 1. 7. 2017 v Informačním centru v Červeném Kostelci a online na www.123vstupenky.cz a www.mksck.cz. 

Soubory 63. Mezinárodního folklorního festivalu Červený Kostelec

 • Rangsagar Performing ARTS / Indie - Soubor, který podporuje indickou kulturu prostřednictvím tance a hudby na mezinárodní úrovni. Působivé kostýmy a pohybové umění nadchnou každého.
 • Compaňía de Danza folklórica de la UAM Azcapotzalco / Mexiko - Jedná se o profesionální tanečníky podporující mexický folklór. Mají jedinečnou a inovativní choreografii, která je opravdu nezapomenutelná.
 • Jing-Ai-Zhai Traditional Orchestra / Čína - Taiwan - Soubor byl založen jako národní experimentální orchestr. Hudebníci sbírají, studují a následně předvádějí tradiční hudbu Tchaj-wanu, která je pro ně lidovou tradicí a pro nás douškem exotiky.
 • Sbandieratori le tre Torri / Itálie - Skupina čerpá svůj původ od starobylého Banderali Traetto XIV století. Vlajky, které jsou typické pro italský folklór, jsou vyráběny a malovány ručně. Každá vlajka s emblémem představuje konkrétní vévodství. Těšte se na skvělé show v podání italských Vlajkonošů.
 • Ensemble „Jonce Hristovski“/ Makedonie - Soubor vznikl skupinou nadšenců a milovníků makedonského folklóru s cílem podporovat a prezentovat makedonské lidové tradice.
 • Lithuanian folk Ensemble „Bitula-Alda“ / Litva - Cílem skupiny je pěstovat a podporovat litevský folklór. Hrají na tradiční nástroje a svým uměním vyvolávají veselou a rozpustilou atmosféru.
 • PBS / Kapverdské ostrovy - Soubor PBS z Kapverských ostrovů k nám převeze folklorní tance afrických národů, typické bubny a zpěvy vystihují tradiční sounáležitost s přírodou a život národa s nulovou kriminalitou.Věnují se tancům v hudebních stylech: batuco, funaná, coladeira, cola san jon, mazurku a mornu.
 • National Ensemble „Georgian Folklore“ (TSMU) / Gruzie - Soubor předvádí národní tance a písně Gruzie. Původně to byl sbor lidových písní a později se stal národním souborem, který má úspěch po celém světě. 
 • FS Rozsutec / Slovensko - Slovenský folklórní soubor je pojmenovaný podle nejkrásnějšího vrcholu pohoří Malá Fatra, kde je pojí nejen název, ale také vytrvalý zájem lidí o tuto originální terchovskou muziku, zpěv a tanec. Jedná se o svéráznou hudbu typickou pro „Jánošíkův kraj“.
 • FS Vagonár / Slovensko - Lidový soubor písní a tanců, byl založený r. 1972. Jedná se o slovenský folklór z podtatranské a spišské oblasti.
 • FS Jurošík / Slovensko - Seskupení 48 mladých tanečníků, zpěváků a muzikantů s bohatými jevištními zkušenostmi. Soubor je inspirovaný převážně regionem východního Slovenska. Patří mezi nejlepší amatérské folklórní soubory.
 • FS Rosénka / Česká Republika - Původně dětský soubor, později vznikla cimbálová muzika. Nyní má 200 členů ve věku 3-35 let. Repertoár čerpá soubor z oblasti hradišťského Dolňácka, Valašska a dalších. Rosénka je známá zajímavým výběrem materiálu a jeho netradičním zpracováním, o čemž svědčí četná ocenění. 
 • NS Břeclavan / Česká Republika - Jeden z nejstarších moravských folklórních souborů. Ve svém repertoáru zachytil mnohé formy lidového umění svého kraje Podluží, ale také ohnivé párové tance sousedního Slovenska, nebo Dolních Rakous.
 • VUS Ondráš / Česká Republika - Vojenský umělecký, profesionální soubor, který sídlí v Brně. Jsou to mladí velice talentovaní umělci. Inspiraci čerpají z lidové tradice.
 • Hadářek / Česká Republika - Dětský folklorní soubor Hadářek byl založen v roce 1960. Hadářek představuje písně, tance, říkadla a lidové zvyky z oblasti Podkrkonoší a Podorlicka. Děti tu nejen tancují a zpívají, ale předvádí i různé dobové zvyky a profese.

Předprodej vstupenek - Muži v offsidu

přidáno: 27. 6. 2017 5:59, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 27. 6. 2017 6:01 ]

Hudební komedie Muži v offsidu pod taktovkou Ondřeje Havelky se bude hrát v Červeném Kostelci 5.10.2017

Hudební komedie Muži v offsidu pod taktovkou Ondřeje Havelky 
Čtvrtek 5. 10. 2017 - Divadlo J. K. Tyla od 19:00 hodin

V průběhu března jsme pustili do předprodeje vstupenky na další divadelní lahůdku, kterou Městské kulturní středisko uvede v červenokosteleckém divadle. 
Hudební komedii pod taktovkou Ondřeje Havelky získala např. titul Komedie roku na Grandfestivalu smíchu v Pardubicích v roce 2008 a jedná se o nejúspěšnější komedii v historii Městského divadla v Mladé Boleslavi vůbec!!!.
Dozvíte se, co učiní vášeň fotbalová z pana Načeradce, majitele obchodu s konfekcí a gumáky, a kterak otec a syn Habáskovi skrze lásku k žižkovské Viktorce dojdou rodinného štěstí. Přitom se bude vaše bránice třepetat jako míč ve svatyni soupeřova brankáře.

Předprodej vstupenek v ceně 420 Kč / 390 Kč / 360 Kč v IC Červený Kostelec, nebo online na www.mksck.cz a www.123vstupenky.cz.

Nový předprodej - Pan Halpern a pan Johnson

přidáno: 27. 6. 2017 5:54, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 27. 6. 2017 5:54 ]

Pana Halperna a pana Johnsona ztvární na červenokosteleckých prknech Petr Kostka a František Němec 

Pana Halperna a pana Johnsona ztvární na červenokosteleckých prknech Petr Kostka a František Němec 

Pátek 3. 11. 2017 – Divadlo J. K. Tyla v Červeném Kostelci od 19:00 hodin

Anglická tragikomedie. 
U hrobu paní Florence se setkají dva staří muži, pan Halpern a pan Johnson. Prozrazovat více by byla škoda. Přijďte se podívat. Hra měla světovou premiéru v Londýně a svou poslední roli v životě si v ní zahrál Sir Laurence Olivier. Divadlo Ungelt ji uvádí s Petrem Kostkou a Františkem Němcem.
Inscenace je zařazena do divadelního předplatného. 
Poslední volné vstupenky v předprodeji od 1. 7. 2017 v ceně 450 Kč / 430 Kč / 390 Kč v IC Červený Kostelec, nebo online na www.mksck.cz a www.123vstupenky.cz

Partnerem divadelního abonentního cyklu je společnost Zdeněk Bejr Spedition s.r.o.

Hrdý Budžes 15.11.2017

přidáno: 30. 5. 2017 6:46, autor: Infocentrum Červený Kostelec   [ aktualizováno 1. 6. 2017 1:38 ]

Hrdý Budžes opět v Červeném Kostelci - rezervujte si vstupenky včas...

Zřejmě jste již zaregistrovali, že Hrdý Budžes s Bárou Hrzánovou  se pro obrovský zájem vrací zpátky do Červeného Kostelce. 

Představení se odehraje 15. 11. 2017 v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci a lístky budou v prodeji od čtvrtka 1. 6. 2017 od 10:00 hodin.

Předprodej v IC Červený Kostelec, na webu www.123vstupenky.cz a www.mksck.cz a dále pak v dalších IC v regionu.

1-10 of 54