Byl zahájen předprodej na Abonmá 2017 - předplatné na tři samostatné cykly v Červeném Kostelcí - Divadelní předplatné 2017, Hudební předplatné 2017 a Dětské divadelní předplatné 2017

Od 1. 11.2016 byl zahájen prodej abonentek na rok 2017

Ačkoli abonentní cyklus v letošním roce ještě zcela neskončil, tak přicházíme s programovou nabídkou na předplatné v roce 2017 v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci.

Divadelní předplatné je letos nově sestaveno převážně z profesionálních souborů. Věříme, že Vám tak můžeme nabídnout lepší divadelní zážitky. Zcela určitě si nenechte ujít krásnou divadelní komedii Hrdý Budžes se skvělou Barborou Hrzánovou, která za roli získala cenu THÁLIE. Mezi taháky předplatného patří také inscenace Pan Halpern a pan Johnson pražského divadla UNGELT, kde role ztvárnil František Němec a Petr Kostka. Zcela jistě se pobavíte např. i při inscenaci Osudy dobrého vojáka Švejka, které odehraje Městské divadlo v Mostě nebo Plejtvák pražského divadla Cabaret Calembour. Ochotnickou část zastupuje domácí soubor DS NA TAHU s novou hrou Hodina Dětí a pražský soubor Ty-já-tr s výbornou komedií Dokonalá svatba. Pevně věříme, že si celé divadelní předplatné užijete.

Opět jsme pro Vás připravili i hudební předplatné. Na červenokosteleckých prknech vystoupí např. legendární Nezmaři, téměř domácí Swing sextet s hostem Laďou Kerndlem, oblíbený Ivan Mládek nebo první dáma českého country Věra Martinová.

Na své si přijdou i nejmenší z nás. Dětské divadelní předplatné, které se skládá ze 4 krásných divadelních pohádek, které uvedeme již tradičně v neděli od 15 hodin.

Ani letos nebudou muset stávající předplatitelé čekat při nákupu divadelních abonentek ve frontě. MKS opět nabízí systém prodeje, který se v předešlých letech osvědčil a který je pro držitele současných abonentek velice pohodlný. Stávající předplatitelé mohou potvrdit rezervaci svých současných míst do úterý 22. 11. 2016 v Cestovním a informačním centru v Červeném Kostelci. Po tomto termínu uvolníme do prodeje neobnovené rezervace všem novým zájemcům. Od pondělí 12. 12. 2016 poté spouštíme předprodej vstupenek na divadelní hry nebo koncerty.

Rekapitulace systému prodeje permanentek a vstupenek na představení 2017
 • 1. fáze - od 1.11.2016 do 22.11.2016 (pro stávající držitele abonentek) - předkupní právo stávajících držitelů abonentek na jednotlivé abonentní cykly (Divadlo, Hudba, Pohádky) (v tomto období mohou pouze stávající držitelé abonentek uplatnit své předkupní právo na svá místa v sále, možnost zakoupení pouze v IC Červený Kostelec)
 • 2. fáze - od 23.11.2016 do 11.12.2016 (pro nové zájemce o abonentky) - možnost zakoupení permanentek pro nové abonenty na jednotlivé abonentní cykly (Divadlo, Hudba, Pohádky) (neprodaná místa z první fáze budou uvolněna do prodeje a budou si případní noví zájemci zakoupit abonentky na abonentní cykly, možnost zakoupení pouze v IC Červený Kostelec)
 • 3. fáze - od 12.12.2016 (volný prodej vstupenek na jednotlivá představení) - bude ukončen prodej abonentek a jednotlivá představení budou uvolněna do běžného prodeje jednotlivých vstupenek (možnost zakoupení v IC Červený Kostelec a také on-line na www.123vstupenky.cz)
Předplatným však divadlo nekončí a těšit se můžete např. perfektní českou ONE WOMAN SHOW, kterou uvedeme 3. 3. 2017 a ve které exceluje oblíbená Eva Holubová nebo hudební komedii s názvem Muži v offsidu pod taktovkou Ondřeje Havelky, která získala např. hlavní cenu na Grandfestivalu smíchu v Pardubicích v roce 2008.
Celý tým MKS Červený Kostelec Vám přeje krásné kulturní zážitky v roce 2017.

DIVADLO - Divadelní předplatné

Abonentka: 1090 Kč / 1040 Kč / 990 Kč

Hodina dětí / DS NATAHU Červený Kostelec

Hra Lillian Hellmanové se odehrává v prostředí malého města v Nové Anglii na počátku minulého století. Ústředním tématem je lež a její tragické následky, hra se také zabývá problematikou homosexuality a jejího přijetí ve společnosti, vyvrací mýtus o nevinnosti dítěte a lásce, která překoná všechny překážky.
Síla hry spočívá především ve ztvárnění nadčasové otázky nespravedlivého utrpení jedince tváří v tvář společenské spravedlnosti.
Premiéra nové divadelní hry domácího souboru DS NATAHU.

Režie: Jana Jančíková
Scénograf: Ladislav Jančík
Kostýmy: Marcela Labíková, Ola Labíková
Masky: Zuzana Čtvrtečková
Nápověda: Lída Hamanová
Scéna, zvuk a světla: Technika Divadla J.K. Tyla
Hrají: Markéta Bohunková, Ola Maršíková, Zuzana Nermuťová, Pavlína Škodová, Cyril Šourek, Jana Jančíková
Dětské role: Ema Nermuťová , Tereza Hnízdilová, Magdaléna Regnerová, Kamila Šimková, Veronika Žďárská, Karolína Drtinová

Délka představení: cca 120 min.
Termín: sobota 7. 1. 2017

Hrdý Budžes / 
Divadlo A. Dvořáka Příbram

Dramatizace úspěšné stejnojmenné prózy spisovatelky Ireny Douskové. Hrdinka příběhu, žákyně druhé třídy základní devítileté školy Helenka Součková, nás zkoumavým i naivním pohledem osmiletého dítěte sugestivně provází tragikomickými roky husákovské normalizace, tak jak se na počátku 70. let promítala do světa dětí i dospělých. Na pozadí prostředí školy a divadla v jednom „nejmenovaném“ okresním městě se odvíjí sled komických příhod, trapných zážitků, drobných i větších neštěstí, které malá Helenka nejen prožívá, ale zároveň je s bezprostředností vlastní svému věku hodnotí a komentuje.
Barbora Hrzánová – cena THÁLIE 2003 za mimořádný ženský jevištní výkon za roli Helenky Součkové.

Autor: Irena Dousková
Režie: J. Schmiedt
Dramaturgie: Jarmila Černíková-Drobná
Pohybová spolupráce: Josef Kotěšovský
Scéna a kostýmy: Jiří Schmiedt, Vladimír Všetečka, Zuzana Charouzová (loutky)
Hrají: Bára Hrzánová, Jarmila Vlčková, Libor Jeník

Délka představení: 165 min.
Termín: úterý 28. 3. 2017

Dokonalá svatba / Ty-já-tr Praha

...když jedna šílená situace stíhá druhou... Zběsilá situační komedie o svatbě, jakou jste ještě nezažili. Je ráno. Billovi začíná svatební den. Předchozí večer zapíjel s kamarády svobodu. Za chvíli ho má přijít vzbudit jeho nevěsta. Jenže ouha! Zjišťuje, že pod peřinou je s ním neznámá dívka. Tak tahle kocovina bude mít říz... Nemaluj tchýni na zeď!
Inscenace sklidila velký úspěch na divadelním festivalu Jiráskův Hronov.

Autor: Robin Hawdon
Režie: Milan Schejbal
Dramaturgie: Luděk Horký
Výprava: Katarína Bieliková
Scéna a kostýmy: Jakub Baran
Hrají: Veronika Lapková / Kateřina Tučková, Luboš Přívozník, Tomáš Kyselka / Radomír Pivoda, Kateřina Tvrdíková, Jana Kaprová / Lucie Valenová, Jana Kobesová, Tomáš Horáček / Ondřej Pečený

Délka představení: cca 110 min. s přestávkou
Termín: sobota 29. 4. 2017

Osudy dobrého vojáka Švejka / Městské divadlo v Mostě

Nejznámější dílo Jaroslava Haška zná snad každý. Tento humoristický román byl přeložen do 58 jazyků a byl několikrát zfilmován a zdramatizován. Vy budete tentokrát mít možnost vidět Švejka v kabaretní podobě s živou kapelou Šrum-Šrum, hrající autentické dobové písně.

Autor: Jaroslav Hašek
Režie: Jiří Kraus
Dramatizace: Jiří Kraus
Dramaturgie: Michal Pětík
Scéna: Josef Koráb
Kostýmy: Romana Tůmová
Hudební dramaturgie a nastudování: Tomáš Alferi
Hrají: Jiří Kraus, Michaela Krausová, Vít Herzina, Jan Beneš, Karolína Herzinová, Radim Madeja, Michal Pešek, Tomáš Alferi, Pavel Stránský, Simon Stempný

Délka představení: cca 105 min. s přestávkou
Termín: sobota 14. 10. 2017

Plejtvák / Cabaret Calembour Praha

Doktor Struna, český vlastenec, přispěje zásadním dílem na zakoupení kostry plejtváka myšoka pro právě budované Národní muzeum. Po řadě eskapád – kosti plejtváka je nutno odmastit v nedaleké Ringhofferově továrně – má být skelet konečně umístěn do nové budovy. Tu za Strunou přichází prostředník ředitelství muzea, Malajel, s neradostnou zprávou: kostra se do muzea nevejde, je třeba ji zkrátit o sedm ocasních obratlů. Začíná boj mezi Strunou a Malajelem o sedmero obratlů. Vedlejší dějová linka se pak točí kolem komponování oslavné „Ódy na plejtváka“ a vztahu Strunovy služtičky k mladíkovi Karuzelskému, jenž vlastnoručně pohání druhou pražskou senzaci roku 1893 – kolotoč na Královských Vinohradech (dnes známý jako kolotoč na Letné).
Inscenace získala cenu Alfréda Radoka za nejlepší původní českou hru v anketě portálu i-divadlo.cz: významné umístění v kategorii Nejlepší inscenace roku 2013

Hrají: Ivan Lupták j.h., Lucie Polišenská, Klára Suchá, Jiří Suchý z Tábora, Igor Orozovič a Milan Šotek
Hlas velryby: Linda Rybová
Text a režie: Milan Šotek
Výprava: Karel Čapek
Hudba: Igor Orozovič
Zvuková spolupráce: Viktor Prášil
Adam Caha, Jan Duchek, Anežka Habancová , Barbora Blažíčková, Lukáš Habanec, Dominika Jíchová, Zdeněk Melín, Petr Mikulka, Klára Šidlová, Jiří Vedral, Ludmila Weissová

Délka představení: cca 100 min s přestávkou
Termín: září 2017

Pan Halpern a pan Johnson / Divadlo UNGELT Praha

U hrobu paní Florence se setkají dva staří muži, pan Halpern a pan Johnson. Prozrazovat více by byla škoda. Přijďte se podívat. Hra měla světovou premiéru v Londýně a svou poslední roli v životě si v ní zahrál Sir Laurence Olivier. V současnosti hru uvádí s velkým úspěchem divadla v USA, Francii a v Německu. Divadlo Ungelt ji uvádí v české premiéře s Františkem Němcem a s Petrem Kostkou. 
Jiří Landa o inscenaci říká:  Devátá inscenace L. Smočka v Ungeltu nabízí snad maximum, jež je možno v součinnosti herec – režisér na divadle spatřit. Na skoro prázdné scéně P. Kostka s F. Němcem rozehrávají duel, v němž se rozložení sil neustále mění. Oba herci soustředěně vytvářejí postavy mužů, kteří k sobě kvůli nepřízni osudu nacházejí cestu. Jejich jemná práce s mimikou a gesty patří do skript! Na bolestné téma odchodu nejbližšího člověka hra potažmo inscenace nahlíží s humorem a vzbuzuje zvláštní dojetí (škoda jen ne zcela přesvědčivého závěru). V Ungeltu jsou k vidění tři velké výkony – dva herecké, jeden režijní.

Režie: Ladislava Smočka
Hrají: František Němec a Petr Kostka

Délka představení: cca 105 min. s přestávkou
Termín: listopad 2017

HUDBA - Hudební předplatné

Abonentka 790 Kč 

Swing sextet a Laďa Kerndl

Tato jazzová formace vznikla náhodně v roce 1993. Hraje převážně swing 30. a 40. let, z části dixieland v tzv. chicagském stylu (s ten. sax.) a mainstream, skladby z repertoáru známých jazzových velikánů: D. Ellingtona, C. Basieho atd. Opírá se o známá jazzová témata a dává velký prostor sólistům pro improvizovaná sóla. V roce 1997 navázal kontakt s vynikajícím brněnským jazzovým zpěvákem Laďou Kerndlem a pravidelně s ním vystupuje.

Vladimír „Laďa“ Kerndl začal kariéru v sedmnácti letech jako zpěvák a kytarista v recitálu Ljuby Hermanové v divadle Večerní Brno. Postupně se stal členem několika profesionálních hudebních skupin. Jeho repertoár zahrnuje americké evergreeny i současný jazz. Účinkoval v desítkách televizních pořadů a jeho písně vyšly na mnoha samostatných hudebních nosičích.

Termín: pátek 24. 3. 2017
Cena mimo předplatné: 290 Kč

Nezmaři

Skupina NEZMAŘI je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Její repertoár tvoří převážně vlastní písně, ale i světová folková klasika. Za léta aktivního koncertování posbírali všechna ocenění, která se v tomto žánru udělují. Kromě plzeňských Port jsou také držiteli dvou Zlatých klíčů. Tato prestižní cena se uděluje pro nejlepší skupinu roku v kategorii Folk&Country. Na svém kontě mají 13 samostatných CD a DVD Nezmaři 30 let.

V současné sestavě jezdí s koncertním programem, ve kterém zazní i písničky z jejich posledního CD Kdo si zpívá má do ráje blíž. Posluchači si tak s nimi mohou během jednoho koncertu zazpívat písničky ze všech období kapely od historie až po současnost.

Termín: pátek 21. 4. 2017
Cena mimo předplatné: 250 Kč

Ivan Mládek a jeho Banjo Band

Během středoškolského studia u něj vzrůstá zájem o jazz a v roce 1959 spoluzakládá studentský dixieland „Storyville Jazz. Od roku 1961 se už snaží formovat první Banjo Bandy, ve kterých by se mohl více realizovat jako sólový banjista.

Po roce 1989 se mu otevírají dveře do privátní televize NOVA a jedenáct let pro ni jednou měsíčně píše a točí pravidelné hudebně zábavné pořady „Čundrcountryshow“ a „Country estráda“.

Do dnešního dne napsal více než šest set písniček, z nichž některé v českých zemích zlidověly /Dáša Nováková, Jožin z bažin, Prachovské skály, Jez, Linda a další/, natočil 13 LP, 35 CD, vyšlo mu 13 humoristických knížek a 14 posterů jeho „antiperspektiv­ních“ olejů. A se svým Banjo Bandem odehrál tisíce představení v České a Slovenské republice, v Polsku, Německu, Švýcarsku, Belgii, Rakousku, Spojených Státech a Ruské federaci.

Termín: sobota 7. 10. 2017
Cena mimo předplatné: 290 Kč

Věra Martinová

Věra Martinová po absolutoriu konzervatoře působila až do roku 1982 jakožto zpěvačka v Orchestru Gustava Broma. 

V roce 1982 se stala členkou dívčí country kapely Schovanky. 

Po pětiletém působení u Schovanek se vydala na vlastní sólovou uměleckou dráhu. 

Jedná se o ženu, jež je některými hudebními odborníky občas označována jako nejlepší zpěvačka v oblasti country music v České republice a je titulována lichotivým přízviskem první dáma country music.

Termín: sobota 16. 12. 2017
Cena mimo předplatné: 360 Kč / 340 Kč / 320 Kč

POHÁDKY - Dětské divadelní předplatné

Abonentka 150 Kč / 250 Kč

Tři přadleny / Divadlo Pohádka Praha

V jednom království hledal král nevěstu, pracovitou, pilnou, takovou, která by si uměla se vším poradit. A prý si klidně vezme i obyčejnou, neurozenou. Jedna taková pěkná panenka žila s matkou v prosté chalupě a králi se moc zalíbila. 

Jenže to král netušil, že je hrozně líná. 

K tomu, aby se naučila pracovitosti, jí pomohou tři tetičky – kouzelné přadleny. Ale nebude to jednoduché...

Určeno divákům od 3 let
Délka představení 60 min. 

Termín: neděle 29. 1. 2017 od 15:00

O kováři a čertím ženění / Spolek Skály Teplice nad Metují

Kovář Matěj má vše hotovo, vše je opraveno, a tak nemá z čeho být živ. Vydá se na radu muzikanta Floriánka na zámek zkusit napravit zlobivou princeznu Bětu za koláč. Všichni ho však posílají ke všem čertům. Cestou ze zámku se dostane do chalupy, kde potká čerty, kteří utekli z pekla před vdavekchtivými čerticemi. Celé se to zamotá a to i díky muzikantu Floriánkovi, kterému Matěj nechtěně rozbije kytaru. Čerti slíbí opravit kytaru výměnou za radu, kde najít nevěstu. Kovář jim poví o princezně Bětě. Čerti nic neopraví a zmizí i s princeznou. Kovář má výčitky a paní Králka je taky zoufalá. Kamarádi se raději vydají do pekla najít princeznu a nechat si opravit kytaru. V pekle potkají čertice v čele s Luciperdou a uzavřou s nimi dohodu. Z pekla se dostanou na kobylce, ale čerti je cestou honí a chtějí jim kobylku sebrat. Dostanou se kamarádi domů? Jak to bude s princeznou Bětou? A kdo se nakonec ožení? Přijďte to zjistit....

Určeno divákům od 4 let
Délka představení 80 min. (s přestávkou)
Termín: neděle 5. 3. 2017 od 15:00

Šípková Růženka / Eva Hrušková a Jan Přeučil

Děti dostanou krátkou lekci ze správné mluvy od Jana Přeučila, zatančí si na plese, děvčátka si zahrají na sudičky, všichni společně pomohou hodnému zahradníkovi, aby přemohl stoletý spánek i nebezpečné trní.

Kouzelné loutky stvořila Šárka Váchová, autorka mnoha Večerníčků a známého pořadu Kostičky.

Pohádka je plná písniček Jaromíra Klempíře.

Určeno divákům od 5 let
Délka představení 37 min.
Termín: neděle 8. 10. 2017 od 15:00

Podivuhodný cirkus Dr. Tarzana / Divadlo DRAK Hradec Králové

…Dámy a pánové, neváhejte a navštivte naše šapitó – uvidíte pravé divy světa zvířat. Právě totiž do Vašeho města dorazil věhlasný doktor Tarzan, světoznámý vědec, který objevil v pralesích Sumatry, ve skalách Kamčatky a jinde mnoho naprosto ojedinělých druhů zvířeny, jejíž um Vám dozajista vyrazí dech. Žádná ZOO světa Vám neukáže tolik, co Podivuhodný cirkus doktora Tarzana…
Představení Podivuhodný cirkus doktora Tarzana je určeno malým a velkým. Chceme v něm přiblížit atmosféru starých zvěřinců cirkusových šapitó a zároveň se dotknout fenoménu lidské lásky k zvířatům malým i velkým. To všechno za využití masek, loutek a kostýmů věrných, jak jen to bude možné.

Určeno divákům od 4 let
Délka představení 50 min.
Termín: neděle 12. 11. 2017 od 15:00


Výhody předplatitele

 • pravidelná „porce“ divadelní kultury 
 • stálé místo v hledišti 
 • žádné starosti a úspora času při nákupu vstupenek 
 • výrazná sleva z celkové ceny vstupenek 
 • sleva na nákup permanentky na Divadelní festival v Červeném Kostelci 
 • rozložení představení do celé sezóny 
 • možnost darování nebo zapůjčení abonentky jiné osobě 
 • SMS servis – připomenutí termínu Vašeho představení 
 • možnost získání přednostního nákupu vstupenek na další inscenace či koncerty